Poznaj zwycięzców na wernisażu!

gs-logo-kolor

Siódma edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia powoli dobiega końca. Uczestnicy przysłali prawie 500 prac, tym samym stanowiąc konkursowy rekord!
Głębia Spojrzenia jest przeznaczona dla wszystkich studentów, którzy fotografią nie zajmują się zawodowo. Zwycięskie prace zostały wybrane przez profesjonalne jury, w skład którego weszło wielu znanych fotografów oraz teoretyków tej dziedziny. Zdjęcia oceniono
w trzech kategoriach:
I. Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki,
II. Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości
III. Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (3 fotografie).
Tegoroczne jury pracowało w składzie: Maksymilian Rigamonti, Agnieszka Dwernicka, Krzysztof Groń, Piotr Idem, Bartłomiej Jurecki, Grzegorz Kosmala, Mateusz Mrozowski, Zbigniew Pozarzycki, Artur Rychlicki, Mateusz Skwarczek.

grafika_gs

Obrady odbyły się 20 kwietnia, podczas których jurorzy jednogłośnie wybrali zwycięzców. Laureatów konkursu poznamy już 28 kwietnia podczas uroczystego wernisażu, który odbędzie się w Metaforma Cafe w Krakowie (ul. Powiśle 11). Rozpoczęcie wydarzenia już o godzinie 18.00! Przez tydzień w lokalu będzie także możliwość podziwiania zdjęć na tygodniowej wystawie.
Co więcej, wyróżnione prace będzie można oglądać po raz drugi w Cudownych Latach (ul.Garncarska 5) podczas wystawy w ramach inicjatywy Kraków Photo Fringe, która rozpocznie się 16 maja o godzinie 18.00 i potrwa do 27 maja.

Strona wydarzenia na Facebooku.

FotoBzik sprawuje patronat medialny nad konkursem. Zapraszamy serdecznie o do zobaczenia na wernisażu 🙂