Zgodnie z regulaminem w dniu 10 września 2013 roku ogłaszamy werdykt Pawła Kuli (jurora), rozstrzygający konkurs WLOT -WYLOT zorganizowany przez FotoBzik oraz Pacamera.

Fotografia wykształciła język, który płata nam figle. Wydaje nam się, że dobrze go rozumiemy i preparujemy niestrudzenie nowe komunikaty. Żonglujemy konwencjami przekuwając sygnały naszego umysłu na obrazy, które powinny (na to wszak liczymy!) zostać zrozumiane przez inne umysły. Czasem bywa jednak inaczej. Fotografia zawiera w sobie obrazy, które wykraczają daleko poza nasze wizualne doświadczenia. Pozwalają otworzyć małą furtkę, przez którą docierają do nas echa innych światów. Tych światów jeszcze nie rozumiemy, ale już można je zobaczyć. Właśnie stamtąd znów nadano sygnały…
Paweł Kula
Pierwszą nagrodę za cykl fotografii dla DAWIDA MISIORNEGO
Intrygujący komplet obrazów, które oprócz dotyku światła noszą zapis tajemniczych interakcji z materialna rzeczywistością – to smakowity wizualnie wynik badań!

Dawid Misiorny

1234

Dawid otrzymuje średioformatową kamerę otworkową firmy Pacamera.

Wyróżnienie pierwsze za cykl fotografii „Czas nieunikniony” dla MARTYNY CIULKIN
Konsekwentna i wyważona obserwacja wybranego wycinka rzeczywistości odwołującą się do klasycznych wzorców, harmonia koloru i kompozycji działająca z mocą przede wszystkim jako zestaw obrazów.

Martyna CiulkinC1C2C3C5

Martyna otrzymuje album fotograficzny Tomasza Gudzowatego „Keiko”.

 

Wyróżnienie drugie za pojedyncze zdjęcie dla KAMILA MYSZKOWSKIEGO za cykl pt. „Chwyt”
Spoglądanie przez okno to powszechne doświadczenie przedstawicieli naszego gatunku – pierwsze fotografie przedstawiały właśnie takie widoki. Tutaj ta subtelna inscenizacja może być metaforą wszystkich tych obrazów.

Kamil Myszkowski

Kamil otrzymuje album fotograficzny Tomasza Gudzowatego „Keiko”.

Gratulujemy zwycięzcy oraz wyróżnionym.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie WLOT -WYLOT za nadesłane zestawy prac.

Z nagrodzonymi osobami skontaktujemy się mailowo w celu ustalenia formy odbioru nagrody.