Nagrodą za zajęcie II miejsca w naszym konkursie pt. „Kraków. Ulice Przeźroczyste” jest kupon o wartości 500 zł na wydruki fotograficzne ufundowany przez Pracownię Fotografii Cyfrowej Henryk Ostrowski z Krakowa.

Fotografie będzie można wydrukować na najwyższej kasy sprzęcie marki EPSON.

Poniżej trochę informacji o samej technologi druku, zapraszam do lektury.

Nowy 10-kolorowy system atramentowy Epson UltraChrome HDR (High Dynamic Range) generuje szerszą gamę kolorów, uzyskując optymalną wydajność na papierze FineArt. Wykorzystuje on specjalną formułę, która pozwala uzyskać wspaniałe wydruki wyglądające dokładnie tak samo w różnych warunkach oświetleniowych.

Nowa głowica drukująca Epson MicroPiezo TFP (Thin Film Piezo) umożliwia szybkie i dokładne drukowanie najbardziej złożonych obrazów, nawet na papierach FineArt.

Można osiągnąć powtarzalne, dokładne i długotrwałe wydruki kolorowe, jak i czarno-białe. Atramenty czarny matowy i czarny fotograficzny zainstalowane są razem, stosując automatyczne przełączanie w celu uzyskania najlepszych rezultatów na różnych nośnikach. Wydruki są suche i gotowe w kilka minut, a ich odporność na światło wynosi do 200 lat.

. Dokładność i spójność kolorów oraz wysoka wydajność
. Szersza przstrzeń barwna odpowiednia dla najnowszych papierów typu FineArt
. Idealne do zastosowań studyjnych i reprodukcji

Z zainstalowanymi 11 tuszami, w tym nowym pomarańczowym i zielonym, 10-kolorowy atrament pigmentowy Epson UltraChrome HDR (High Dynamic Range) wyznacza nowy standard. Połączenie szerszego zakresu tonalnego z wysoką dokładnością i spójnością kolorów pozwala na poszerzenie własnych możliwości oraz zaoferowanie klientom najlepszych usług.

Nowe tusze w kolorach zielonym i pomarańczowym zwiększają wydajność kolorów, zwłaszcza w przypadku przejść tonalnych od żywej zieleni do żółtego oraz od żółtego do czerwonego. Pozwala to uzyskać żywe, naturalne odcienie dowolnych obiektów: od trawy i liści po zachody słońca. Dodatkowo znacznie redukują ziarnistość dostrzegalną na wcześniejszych wydrukach z odcieniami skóry.

Trzy poziomy czerni jeszcze bardziej zwiększają wydajność dzięki subtelniejszej grze światła i cienia, a automatycznie przełączana czerń fotograficzna i matowa optymalizuje wydajność na różnych nośnikach. Tak stosowane odcienie czerni pozwalają także ograniczyć niespójność kolorów, dzięki czemu wydruki wyglądają tak samo doskonale w każdych warunkach oświetleniowych.

Szerszy świat kolorów

Tusz Epson UltraChrome K3
Tusz Epson UltraChrome HDR

Niezależnie od tego, co drukujesz, połączone tusze gwarantują niezwykłą dokładność, jakość i powtarzalność nawet w przypadku obiektów o subtelnych cieniach i złożonej strukturze.

Liczba kolorów, które można uzyskać z 10-kolorowej drukarki, jest praktycznie nieskończona, dlatego stworzenie dokładnie takich kolorów i cieni, jakich sobie życzysz, stanowi niełatwe zadanie. Nowa technologia Look-Up Table (LUT) firmy Epson wykonuje to zadanie
bez przerwy. Technologia Look-Up Table (LUT) firmy Epson automatycznie konwertuje informacje o kolorach RGB lub CYMK i wybiera optymalną kombinację tuszy, które drukarka ma wymieszać w celu uzyskania kompletnych odcieni. Ten proces przebiega niezwykle szybko i doskonale wykorzystuje rozszerzoną gamę kolorów, zapewniając żądane kolory z niebywałą precyzją.

Korzyści płynące z zastosowania nowej technologii Look-Up Table (LUT) firmy Epson są obecne w każdym aspekcie wydruku:
. Maksymalne wykorzystanie szerszej gamy kolorów
. Najwyższy stopień wierności względem oryginału
. Szeroka gama kolorystyczna z płynną i szczegółową gradacją kolorów
. Ograniczona ziarnistość odcieni skóry dzięki optymalizacji szczegółowej dyspersji kolorów dla każdego piksela: szczególnie przydatne w przypadku portretów i w fotografii komercyjnej
. Pomaga w eliminacji niespójności kolorów, zapewniając wydruki wyglądające identycznie w różnych warunkach oświetleniowych

Podejście naukowe

Nowa technologia LUT została opracowana przy współpracy naukowców pracujących dla firmy Epson oraz Munsell Colour Science Laboratory,
wybitnego zespołu laboratorium akademickiego zajmującego się
dydaktyką i badaniami, stanowiącego część Instytutu Technologii w Rochester.

Nowa, zaawansowana głowica drukująca MicroPiezo TFP (Thin Film Piezo) stanowi najnowsze osiągnięcie w dziedzinie precyzji, niezawodności i szybkości. Dzięki 360 dyszom przeznaczonym dla każdego koloru zapewnia ona idealnie zarysowane punkty, praktycznie bez efektu mgiełki i plamek. Jest to nasza najbardziej zaawansowana technologicznie głowica drukująca. Jest dwa razy szybsza na zwykłym papierze od poprzednich modeli, a w specjalnym trybie 1440 x 1440 dpi może drukować wysokiej jakości arkusze do proofingu punktowego z trzy razy większą szybkością.

Nowa głowica Epson MicroPiezo TFP jest zoptymalizowana do pracy z najnowszym tuszem Epson UltraChrome HDR i wykorzystuje technologię kropli o zmiennej wielkości-mierzących nawet 3,5 pikolitra.

Nawet przy bardzo dużym obciążeniu roboczym możesz spodziewać się zawsze perfekcyjnych rezultatów. Głowica drukująca Epson MicroPiezo TFP jest nie tylko szybka i dokładna, ale posiada także powłokę, do której nie przywiera tusz, co pozwala zachować czysty i pewniejszy przebieg procesu drukowania.

Warto wziąć udział w naszym konkursie!

https://www.facebook.com/events/155063117942308/

Iza Zdziebko