Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik zaprasza do udziału w niepowtarzalnych warsztatach „Myślenie Fotografią”, które poprowadzi Joanna Kinowska.

Historyk sztuki, specjalizuje się w fotografii. W latach 2005-2014 pracowała w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w dziale edukacji, zajmując się także programami związanymi z fotografią. Autorka tekstów o fotografii, felietonistka „Digital Camera Polska”; założycielka bloga „MIEJSCE FOTOGRAFII”. Kuratorka wystaw fotograficznych, wykłada w Akademii Fotografii w Warszawie, prowadzi warsztaty fotograficzne dla młodzieży.

warsztaty Joanna Kinowska myślenie fotgrafiąwww faacebook-03-03

„Myślenie fotografią”

Fotografia ma wiele odmian, w zależności od celu w jakim powstaje. Autorskie projekty zwykle wiele mówią o twórcy, czasem przez brak dystansu do własnej pracy – niechcący zbyt wiele. Swoją fotografią dzielimy się z bardzo różnymi widzami i za pomocą przeróżnych środków. Warto swoją wypowiedź odpowiednio dopasować do sposobu prezentacji. Jak to zrobić?

Każdy uczestnik przychodzi z własnymi zdjęciami i tematami, opowiada z czym ma kłopot, co potrzebuje przepracować. Będziemy edytować zdjęcia, układać je w wypowiedzi, wypracujemy metody kontynuacji rozpoczętych projektów, lub pomożemy sobie wspólnie znaleźć motywację.

Jeśli masz kłopot z mówieniem lub pisaniem o swojej pracy, ułożeniem portfolio, edycją zdjęć do konkretnego celu – nie gwarantuję, że tego nauczysz się w ciągu 2,5 dnia, ale przynajmniej będzie znany kierunek drogi.

Piątek 30 stycznia 2015 (godz. 18:00-21:00): rozmowa o rodzajach edycji na konkretnych przykładach: jak do książki, wystawy, strony www, konkursu, portfolio
sobota 31 stycznia-niedziela 1 lutego 2015 (godz. 10:00 -17:00): każdy uczestnik prezentuje swoje prace przed grupą. Na prezentację ma 20 minut, na postawienie pytań kolejne 5. Potem grupowo odpowiadamy, pomagamy, przepracujemy tematy.
Przed warsztatami – każdy uczestnik dostanie prosty skrypt jak przygotować się do zajęć.
Całość będzie miała miejsce w niezwykłej atmosferze Palarni Kawy Kelleran, z możliwością zamówienia przepysznych kaw z najdalszych zakątków świata! w takich oto przepięknych okolicznościach Fortu Luneta Warszawska w Krakowie.
logonew
1600978_611117942307208_6727473661196905970_n
Zostały do rozdysponowania tylko 4 miejsca w 15 osobowej grupie uczestników – warto się pośpieszyć gdyż decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt udziału w 2,5 dniowych warsztatach to 300 zł
zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną: info@fotobzik.pl
ZAPRASZAMY!