FotoBzik oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu autorskim !ART COME OUT! ze znakomitą fotografką Agnieszką Rayss oraz 4 urodziny Stowarzyszenia FotoBzik.

25 listopada 2015 godz. 18:00

ASP (aula główna)

pl. Jana Matejki 13, Kraków

ART COME OUT_SZABLON_PLAKAT WYBRANY JEDEN-03-03

Agnieszka Rayss – fotograf, wolny strzelec. Zajmuje się fotografią dokumentalną. Współzałożycielka Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów Sputnik Photos (www.sputnikphotos.com). Studiowała historię sztuki na UJ.

Dwukrotna laureatka nagrody Picture of the Year (w 2011 i 2012), dwukrotna finalistka konkursu Hasselblad Masters Award, laureatka konkursów fotografii prasowej, m.in Newsreportaż, BZWBK Grand Press Photo, i stypendystka Funduszu Wyszehradzkiego w 2007. Otrzymała stypendia Ministerstwa Kultury i Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w 2013. Wiele wystaw grupowych i indywidualnych, m.in. na Biennale Sztuki w Pradze 2009, festiwalu Noorderlicht 2008 i 2009. Tematy, które ją interesują, to w jaki sposób kraje postkomunistyczne dążą do zachodnich wzorców, i popkulturowe przejawy transformacji. Wydała album American Dream (o triumfie popkultury w krajach Europy Środkowo-Wschodniej). Publikowała w takich pismach, jak „Polityka”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”. Inne obszary jej zainteresowań to natura, pejzaż przemysłowy, ekologia. W tym obszarze mieści się cykl o obiegu wody z Wisły w Warszawie (cykl „Rzeka–Miasto–Rzeka”) i o energii geotermalnej na Islandii.

Cykl spotkań z mistrzami fotografii ma już 4 lata! Dokładnie 25 listopada 2011 roku odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu !ART COME OUT! Przez ten czasie mieliśmy okazję poznać 17 znakomitych fotografów, zadać wiele nurtujących nas pytań, przeżyć niezliczoną ilość wzruszeń.

Nasz partner, firma Centrum Papieru, przygotowała prezentację urządzeń oraz papierów do wydruków fotograficznych. Po spotkaniu z Agnieszką Rayss każdy będzie mógł wziąć udział w mini warsztatach oraz wygrać wydruk swojej fotografii w formacie 100×70 cm. Wystarczy przyjść na spotkanie 25 listopada o 18:00, zabrać ze sobą pendrive z fotografią odpowiednio przygotowaną do wydruku. Spośród osób, które zgłoszą nam chęć udziału w akcji, zostanie wylosowanych 5 szczęśliwców.

A na koniec zapraszamy wszystkich na afterparty do Pasażu! 🙂

Spotkanie odbędzie się dzięki darczyńcom, którzy wsparli naszą akcję na portalu PolakPotrafi oraz firmie Centrum Papieru z Krakowa.

Patroni medialni: (SLOW), Doc!, Fundacja Sztuk Wizualnych

https://www.facebook.com/events/182008145477202/