batonik-03

Jako Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik działamy w Krakowie od roku, jednak już sporo wcześniej istnieliśmy, jako grupa nieformalna, organizując wiele znaczących wydarzeń kulturalnych na mapie miasta.

 

Jednym z naszych flagowych projektów jest cykl spotkań ze znanymi fotografami !ART COME OUT!, w których do dziś udział wzięło 14 znakomitych fotografów reprezentujących najróżniejsze dziedziny fotografii oraz postawy twórcze. Gościli u nas m.in. Paweł Pierściński, Anita Andrzejewska, Paweł Pańczuk, Marek Gardulski czy Tomasz Wiech.

img_-242

Spotkania te mają charakter otwartej prezentacji dorobku artystycznego, pozwalamy swobodnie zaprezentować własną twórczość oraz opowiedzieć o niej licznie zgromadzonej publiczności. !ART COME OUT! ma charakter inspiracyjny-edukacyjny i mamy nadzieję, że wiele osób pod wpływem tych spotkań zintensyfikowało własne działania twórcze lub też zainicjowało doświadczenia w tym zakresie.

Chcąc kontynuować ten cykl spotkań z artystami potrzebne są nam dwie rzeczy: motywacja połączona z działaniem oraz środki finansowe (pokrycie kosztów transportu czy noclegów dla artystów, gaża za przeprowadzone spotkania, wykłady itp). Motywację oraz chęci do działania mamy chyba nawet w nadmiarze, natomiast środki finansowe bardzo by się przydały.

Kolejnym dużym przedsięwzięciem realizowanym przez FotoBzik jest ogólnopolski konkurs fotograficzny Projekt Przetwórnia, który odbył się do tej pory dwukrotnie. Pierwszym zaproszonym do udziału w projekcie ekspertem był Tomasz Gudzowaty, natomiast w tegorocznej edycji udział wziął Jacek Poremba.

IMG_-33

Głównym celem Projektu Przetwórnia jest odkrycie talentów fotograficznych oraz ułatwienie im startu na własnej drodze twórczej. Tu można dowiedzieć się więcej.

Aby Projekt Przetwórnia mógł być wydarzeniem cyklicznym i by reprezentował równie wysoki poziom organizacyjny, co dotychczas, poza wsparciem mecenasów, nieoceniona byłaby pomoc darczyńców.

Jako Stowarzyszenie organizujemy również wystawy fotograficzne, które dają możliwość nie tylko prezentacji fotografii twórców młodego pokolenia, ale stanowią także ważny element z zakresu edukacji wizualnej dla odbiorców.

IMG_-142

Inicjujemy oraz organizujemy wywiady z artystami, które przeprowadza dla FotoBzika Gabriela Szewczyk. Stanowią one źródło wielu ciekawych informacji na temat fotografa i są ogólnodostępne na naszej stronie internetowej.

IMG_-61

Jako Stowarzyszenie działające non profit mamy możliwość otrzymywania darowizn na realizację naszych celów statutowych. Tu można zapoznać się z naszym statutem.

Mając na względzie powyższe potrzeby uruchomiliśmy na naszej stronie możliwość łatwego przekazania dowolnej kwoty darowizny na realizację powyższych celów.

Pisząc, że można współtworzyć ciekawe projekty kulturalne oraz artystyczne mamy na myśli to, że wsparcie finansowe stanowi ważną „cegiełkę” przyczyniającą się do rozwoju naszych inicjatyw lub też, w niektórych przypadkach, po prostu pozwala im zaistnieć.

Dla zwiększenia klarowności tego przedsięwzięcia planujemy opisywać na stronie wydatkowanie każdej otrzymanej od Państwa kwoty. Zatem jeśli uda nam się zebrać odpowiednią sumę, żeby przeprowadzić np. spotkanie z jakimś artystą, na stronie pojawi się informacja o darczyńcach, którzy umożliwili nam jego realizację.

Jeśli sympatyzujecie z naszymi działaniami – WESPRZYJCIE FOTOBZIKA 🙂

 

dotpay_b4_160x83
Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik
ul. Felicjanek 19/3
31-103 Kraków
Numer rachunku: 28154011152064912746070001
Numer KRS: 0000456136
NIP: 6762465870
REGON: 122877935
 
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.