Papier w obiegu – pierwsza wymiana foto-papierów + spotkanie z Joanną Kinowską na temat kolekcjonowania fotografii.

Czy jest ktoś, kto niczego nie zbiera? Nie znosi do domu, nie ustawia na półkach, nie wiesza na ścianach i nie odczuwa dreszczyku na myśl o kolejnym eksponacie? To chyba niemożliwe! Zwykle zaczyna się niewinnie – od jednej zakupionej, znalezionej lub podarowanej rzeczy. Z czasem dochodzą kolejne i nim się spostrzeżemy mamy pokaźną kolekcję.
Członkowie FotoBzika gromadzą, znoszą, chomikują, a podczas pierwszej edycji Papier w obiegu zapraszają do wspólnej wymiany. Bo wiedzą , że takich zbieraczy jest więcej i z chęcią wymienią się swoimi skarbami.
Co puszczamy w obieg? Fotografie wykonane przez uczestników wymiany, książki o fotografii, albumy, monografie artystów, katalogi wystaw, plakaty, czasopisma fotograficzne, itp. To wydarzenie bez precedensu! W jednym miejscu zgromadzimy autorów i zbieraczy foto-papierów gotowych do rozstania się z nimi w zamian za inne cenne nabytki. Książka za zdjęcie, zdjęcie za plakat, plakat za album … kombinacji jest wiele, ale zawsze wymieniamy jedną rzecz na inną.
Wymiana z ręki do ręki to niepowtarzalna okazja nie tylko do tego, by poznać historię danego przedmiotu, np. okoliczności powstania fotografii, ale przede wszystkim, by nawiązać kontakt z osobami o podobnych do naszych „słabościach”:)
Wszystkie przyniesione na wymianę przedmioty zostaną skrzętnie sfotografowane, opisane i udostępnione na stronie FotoBzika w postaci katalogu. Tak! Ogarnęła nas mania katalogowania.

Papier w obiegu-06

W tajniki zawiłej sztuki kolekcjonowania fotografii wprowadzi nas Joanna Kinowska – fotograf, historyk sztuki, kuratorka wielu wystaw i jurorka konkursów fotograficznych. Opowie m.in. o tym, jaka jest różnica między vintage a modern print i jak czytać oznaczenia na fotografiach kolekcjonerskich. A może przyniesie coś na wymianę …

Chęć wymiany w pionierskiej edycji Papier w obiegu zgłosili: Iza Zdziebko, Edyta Dufaj, Sylwia Doli Doliszna, Ania Osetek, Marcin Bańdo, Edyta Jabłońska, Karolina Moskała, Kora Szpunar, Gaba Kaszycka i inni.

Osoby zainteresowane wymianą prosimy o kontakt mailowy do dnia 20 maja: info@fotobzik.pl

Co: Papier w obiegu
Gdzie: Kawiarnia BAL na Zabłociu, ul. Ślusarska 9, Kraków
Kiedy: 22 maja 2015
18:00-20:00 – wymiana
20:00 – wykład Joanny Kinowskiej

Organizator: Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik
https://www.facebook.com/events/966625346690646/
Wydarzenie jest częścią Krakow Photo Fringe