Wystartowała kolejna edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Już po raz 9. organizatorzy docenią młodych miłośników fotografii,
którzy świat najlepiej dostrzegają przez obiektyw swojego aparatu. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną do 6 kwietnia.

Nie wystarczy profesjonalny sprzęt fotograficzny i bilet lotniczy w najbardziej odległy zakątek świata, aby móc zrobić dobre zdjęcie. O wiele ważniejsze jest serce, którym maluje się obraz po
naciśnięciu spustu migawki oraz wrażliwość, jakiej nie można kupić za żadne pieniądze. Taka jest właśnie idea Głębi Spojrzenia – konkursu skierowanego do studentów fotografujących
amatorsko.
Zaproszenie do wzięcia w nim udziału skierowane jest do społeczności akademickiej, która pragnie rozwijać swoją artystyczną pasję i dzielić się jej efektami z szerszym gronem odbiorców.
Być może to właśnie dzięki Głębi Spojrzenia zostanie odkryty nowy talent? Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów, a także mediów.
W 8. odsłonie Głębi Spojrzenia udział wzięło 143 uczestników, którzy przesłali łącznie prawie pół tysiąca prac w 3 kategoriach. Jak każdego roku prace będą oceniane przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach byli to m.in. Bartłomiej Jurecki, Mateusz Skwarczek, Izabela Zdziebko, Robby Cyron, Mateusz Mrozowski, Agnieszka Dwernicka, Grzegorz Kosmala. Zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na uroczystym wernisażu w jednym z krakowskich lokali. Tam również wyróżnieni otrzymają nagrody, które pozwolą na dalszy rozwój fotograficznej pasji.
Prace konkursowe można nadsyłać w trzech kategoriach:
Kategoria I: Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki
Kategoria II: Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości
Kategoria III: Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (3 fotografie).

KONTAKT:
EWA SKRZYPCZYK
Biuro Prasowe Konkursu
e-mail: glebiaspojrzenia@knsd.pl
tel. 530 802 940

Fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl.

Karta zgłoszeniowa oraz Regulamin 9. edycji konkursu znajdują się na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.com.pl.

Więcej informacji na temat Głębi Spojrzenia znajduje się także w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/ oraz na instagramowym profilu: @glebiaspojrzenia.

Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, zaś współorganizatorem Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ.

Patronem medialnym konkursu jest FotoBzik.