OPEN CALL: #SHOWMEYOURUFO

Czy jesteśmy sami w kosmosie? Czy ktoś nas obserwuje? Kto nas stworzył i jaki jest cel naszego życia? Czy Bóg istnieje, czy może funkcjonujemy w Matriksie? A co jeśli jesteśmy tylko eksperymentem przybyszów z innych planet?

#SHOWMEYOURUFO to nowy projekt eksplorujący temat, który zawsze intrygował ludzi z całego świata – UFO. Kuratorzy chcą połączyć siły z artystami, by stworzyć archiwum prac reprezentujących wizualnie motyw przybyszów z kosmosu.

Projekt realizowany jest zarówno online, jak i offline (wystawa grupowa odbędzie się w maju tego roku w Krakowie). Aby zgłosić swoją pracę, wystarczy opublikować ją w serwisie Tumblr, Instagram lub YouTube i opatrzyć hasztagiem #SHOWMEYOURUFO lub przesłać ją na adres showmeyourufo@gmail.com. Projekt nie ma ograniczeń co do wieku, narodowości czy liczby zgłoszeń na osobę.

Prosimy o pliki w niskiej rozdzielczości (72 dpi), opisane imieniem, nazwiskiem, danymi kontaktowymi oraz adresem strony internetowej (jeśli istnieje). Każda praca musi być autorstwa osoby, która ją przesyła.

Kuratorzy są zainteresowani wszystkim, co budzi skojarzenia z tematem UFO. Mogą to być: latające spodki, dziwne rośliny lub obiekty, charakterystyczna architektura, fragmenty map z Google Earth, modele statków kosmicznych, a także (lub przede wszystkim) dokumentacja rzeczywistych zdarzeń z udziałem UFO. Zachęcamy także do nadsyłania zdjęć, historii, kolaży, grafik, rysunków, krótkich filmów wideo, dźwięków… Słowem wszystkiego, co może przyjść do głowy na dźwięk słowa „UFO”!

Wybrane prace zostaną pokazane podczas grupowej wystawy, która odbędzie się w maju 2017 w Krakowie, oraz na stronie showmeyourufo.tumblr.com; najciekawsze projekty zostaną też włączone do wydanej z okazji prezentacji publikacji.

showmeyourufo.tumblr.com

instagram.com/showmeyourufo

 

 

Projekt organizowany jest przez Fresh From Poland we współpracy ze stowarzyszeniem FotoBzik i fundacją Paper Beats Rock.

 

Kurator: Grażyna Siedlecka

Kuratorzy gościnni: Karol Liver, Dawid Planeta, Iza Zdziebko

 

Patroni medialni: „Prism Photo Magazine”, „Doc! Photo Magazine