trener: Joanna Kinowska

miejsce: Palarnia Kawy Kelleran w Krakowie

termin: 30 stycznia-1 lutego 2015

Fotografia ma wiele odmian, w zależności od celu w jakim powstaje. Autorskie projekty zwykle wiele mówią o twórcy, czasem przez brak dystansu do własnej pracy – niechcący zbyt wiele. Swoją fotografią dzielimy się z bardzo różnymi widzami i za pomocą przeróżnych środków. Warto swoją wypowiedź odpowiednio dopasować do sposobu prezentacji. Jak to zrobić?

Każdy uczestnik przychodzi z własnymi zdjęciami i tematami, opowiada z czym ma kłopot, co potrzebuje przepracować. Będziemy edytować zdjęcia, układać je w wypowiedzi, wypracujemy metody kontynuacji rozpoczętych projektów, lub pomożemy sobie wspólnie znaleźć motywację.

Jeśli masz kłopot z mówieniem lub pisaniem o swojej pracy, ułożeniem portfolio, edycją zdjęć do konkretnego celu – nie gwarantuję, że tego nauczysz się w ciągu 2,5 dnia, ale przynajmniej będzie znany kierunek drogi.

Piątek 30 stycznia 2015 (godz. 18:00-21:00): rozmowa o rodzajach edycji na konkretnych przykładach: jak do książki, wystawy, strony www, konkursu, portfolio
sobota 31 stycznia-niedziela 1 lutego 2015 (godz. 10:00 -17:00): każdy uczestnik prezentuje swoje prace przed grupą. Na prezentację ma 20 minut, na postawienie pytań kolejne 5. Potem grupowo odpowiadamy, pomagamy, przepracujemy tematy.
Przed warsztatami – każdy uczestnik dostanie prosty skrypt jak przygotować się do zajęć.