Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik wraz z Małoposlkiem Ogrodem Sztuki oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie wokół książki fotograficznej BALKAN PLAYGROUND Michała Korty.

3 listopada 2016 godz. 18:00
Małopolski Ogród Sztuki (sala kinowa, poziom -1)

internet-72-01

Proj. Doli Design


——————–
„… Balkan Playground jest dobrym wprowadzeniem do języka wizualnego miejsca, mianowicie Bałkanów. Korta ma wyrobione oko i autorytatywne podejście do fotografii, które sprawia, że jego prace są łatwe w odbiorze ale jednocześnie na tyle złożone, że można je czytać jak dobrą powieść.”
Sara S. Wallach / Art Versed
——————–

unnamed3fot. Michał Korta – Balkan Playground / dzięki uprzejmości autora

Michał Korta urodzony w Bochni w 1975 r. Studiował fotografię (ASP) oraz filologię germańską (UJ). Zajmuje się fotografią od ponad 18 lat. Współpracuje z IAM, MCK, Muzeum Narodowym w Warszawie, Fundacją Rzecz Piękna oraz wieloma innymi instytucjami kultury i wydawnictwami. Wykłada fotografię w Polsce i w Szwajcarii.

Głównym tematem jego prac autorskich są granice poznania, tożsamość oraz przypadek. Najważniejsze projekty to: Former Russian Republics (2006), Kazakh Dismounted (2010), Female Israeli Soldiers (2013), Balkan Playground (2014), Shadowline (2014-16). Brał udział w wystawach indywidualnych oraz grupowych.

Jego prace publikowały międzynarodowe czasopisma takie jak: „Newsweek”, „The Boston Globe”, „Condé Nast”, „Contemporary Lynx”. Zdobywca pierwszego miejsca w prestiżowym konkursie BZ WBK Press Photo w kategorii portret/fotoreportaż w 2011 roku. Jego prace były pokazywane i nagradzane w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Francji, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Izraelu.

korta_balkan_playground_book_1020506unnamed2fot. Michał Korta / dzięki uprzejmości autora

BALKAN PLAYGROUND
Autor: Michal Korta
Autor eseju: Miljenko Jergović (PL/Eng)
Wymiary: 17,5×20,5 cm
96 stron
62 kolorowe zdjęcia
Papier: Arctic Volume Ivory 150
Druk: Profit Bochnia
Font: ARS Maquette, Warnock Pro
Oprawa twarda
350 numerowanych kopii
Data publikacji: sierpień 2016
ISBN: 978-83-945466-1-8

 

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie 60 zł.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

 

Strona wydarzenia na Facebooku