Stowarzyszenie Fotograficzne Foto Bzik oraz Pacamera serdecznie zapraszają do udziału w konkursie „WLOT – WYLOT” skierowanym do wszystkich miłośników fotografii, zarówno profesjonalistów, jak i fotoamatorów.

Konkurs polega na zrealizowaniu tematu – „WLOT – WYLOT” –   jedną fotografią lub cyklem od 3 do 5 fotografii wykonanych techniką otworkową.

facebook wlot wylot kopia1

Zwycięzcę wybierze artysta fotograf Paweł Kula. Jego twórczość skupiona jest wokół fenomenu światłoczułości i optyki oraz prehistorii fotografii i filmu, które  inspirują go do budowy nietypowych urządzeń do projekcji, rejestracji i mechanicznego powielania obrazu. Te archaiczne zabawki optyczne funkcjonują w nowym kontekście stając się elementem akcji artystycznych oraz warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez artystę.
Konkurs  „WLOT – WYLOT” ma na celu mobilizację twórców do kreatywnego działania z wykorzystaniem medium fotografii oraz propagowanie sztuki fotografii otworkowej.

Prace w formacie JPG o wymiarach max 800 pikseli dłuższy bok i rozdzielczości 72 dpi, należy przesłać w formie załączników do listu elektronicznego na adres konkursbzik@gmail.com w tytule wiadomości wpisując „WLOT – WYLOT”.
Do wygrania m.in. ręcznie wykonana z drewna camera obscura!
iZor29MaNA4YR5riI5gI_fyIFZVZnykCJgmAK1L-fXQ
Zdobyć możecie również albumy fotograficzne Tomasza Gudzowatego „Keiko”.
keiko2

Konkurs potrwa do 31 sierpnia 2013 roku.

Budujcie kamery otworkowe, fotografujcie i weźcie udział! 🙂

Regulamin konkursu

Strona konkursu na Facebooku.