W kolejnej odsłonie cyklu „Kawiarnia krytyczna” rozmawiać będziemy o konkursach fotograficznych, ich pojawieniu się i funkcji na współczesnej scenie fotograficznej. Wraz z zaproszonymi gośćmi postaramy przyjrzeć się bliżej samej formule konkursu fotograficznego, jako próbie poszukiwania nowych trendów i zjawisk.
W dyskusji wezmą udział zarówno organizatorzy, jurorzy jak i finaliści konkursów:

Aleksander Włodyka – koordynator Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie.
Iza Zdziebko i Iwona Kubica – twórczynie Stowarzyszenia FotoBzik w ramach, której realizowany jest konkurs Projekt Przetwórnia.
Anna Osetek – laureatka drugiej edycji Projektu Przetwórnia

prowadzenie Piotr Sikora

Pauza in Garden, Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)
12 czerwca, godz. 20.00
wstęp wolny

302287_423501214381479_772606705_n
Projekt Przetwórnia jest posiadającym nietypową formułę konkursem fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik. Co roku do projektu zapraszany jest autorytet w zakresie fotografii, który pełni rolę jurora konkursu. Po zaprezentowaniu wszystkich finałowych prac, juror ogłasza trójkę zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymują możliwość ekspozycji zwycięskich zdjęć w renomowanej galerii oraz publikację w katalogu. Dotychczas rolę ekspertów Projektu Przetwórnia pełnili Tomasz Gudzowaty oraz Jacek Poremba.

Sekcja ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie – konkurs opiera się na otwartej formule 4 teamów kuratorskich, które dokonują selekcji 8 finalistów. Nagrodą jest wystawa indywidualna podczas corocznej edycji Miesiąca Fotografii. Wybierani pośród artystów, kuratorów i krytyków jurorzy konkursu współpracują przy przygotowaniu ekspozycji będących często pierwszymi profesjonalnymi pokazami laureatów. Konkurs realizowany jest od 6 lat.

Ania Osetek (3)fot. Ania Osetek

***
Kawiarnia Krytyczna to cykliczne spotkania z krytykami i twórcami wszystkich dziedzin sztuki otwierające dyskusję na temat istotnej roli widza w kształtowaniu znaczenia dzieła. Opuszczając hermetyczne dywagacje, chcemy wyjść naprzeciw krytyce żywej i otwartej. Spotkania z dziennikarzami i krytykami dedykowane będą zarówno praktykom, jak i teoretykom sztuki. Kolejne odsłony cyklu odbywać się będą w nieformalnej atmosferze kawiarni Pauza In Garden Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku i do zobaczenia w czwartek 🙂