Przyszła kolej na krótkie podsumowanie pierwszego wernisażu fotograficznego zorganizowanego przez grupę FotoBzik.
Wernisaż miał miejsce 11.02.2012 o godz. 18:00 w Galerii A1 przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie.
Prezentowane prace to portrety, „Portrety Eteryczne”, powstałe w trakcie warsztatów techniki mokrego kolodionu pod okiem Michała Sitkiewicza.
Oryginalnie powstało 30 fotogramów na płytach szklanych formatu 13×18 cm. Prace poddane zostały skanowaniu i nadrukowaniu na papier fotograficzny w formacie 50x70cm w celach ekspozycji.
Za druk oraz podklejenie prac na piankę serdecznie dziękujemy Pracowni Fotografii Cyfrowej Henryk Ostrowski z Krakowa. Dzięki uprzejmości tego właśnie miejsca, grupa FotoBzik mogła cieszyć się piękną wystawą bez ponoszenia kosztów wydruków, co było dla nas ogromną pomocą.
Na wernisaż przybyło wielu gości, którzy ciepło komentowali to co zobaczyli na ścianach galerii.
Było ich tyle między innymi za sprawą plakatów, które również bezpłatnie wydrukowała dla nas zaprzyjaźniona z grupą FotoBzik firma RCS2.
Rozgrzewało nas wino, które otrzymaliśmy w darze od anonimowego darczyńcy z Nowego Sącza! 🙂
Nie sposób wymienić wszystkich pozytywnych zbiegów zdarzeń…było ich tak wiele, że podsumowanie dziś nie może być w innym tonie jak tylko HURAOPTYMIZMU 🙂
Poniżej zamieszczam fotografie autorstwa Karoliny Moskały, która od samego początku działalności grupy w niezwykłym stylu dokumentuje nasze spotkania i przedsięwzięcia. Fotografie Karoli zyskały już sobie spore grono wielbicieli i mamy nadzieję cieszyć się nimi jak najdłużej.

Wystawę można oglądać do 03.03.2012 roku. Zapraszamy wszystkich, których być może srogi mróz powstrzymał w dniu wernisażu 🙂
Iza Zdziebko