Być może ktoś z Was jeszcze nie słyszał o KOMPANY, jeśli tak, czas to zmienić gdyż FotoBzik właśnie nawiązał z tym miejscem współpracę 🙂

Najbliższe warsztaty fotografii otworkowej odbędą się właśnie w tych emanującym pozytywną energią przestrzeniach.
KOMPANY

ul. BERKA JOSELEWICZA 21

Kraków


Nowe centrum coworkingu na krakowskim Kazimierzu skupia przedstawicieli branż kreatyw- nych, IT, freelancerów, artystów i jest otwarte – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – dla wszystkich twórczych umysłów. W KOMPANY spotykają się ludzie z różnych branż. Chcemy pobudzić ich do rozmowy, współpracy, wymiany doświadczeń i dzięki temu pokazać, że istotą coworkingu są ludzie, a nie biurka – mówi Grzegorz Święch, współzałożyciel KOMPANY.
Dla freelancerów i artystów którzy poszukują przestrzeni do realizacji codziennych zadań oraz ekspozycji swoich projektów, KOMPANY przygotowało indywidualne miejsca do pracy, mini salki, gdzie można pomyśleć na głos oraz sale konferencyjne urządzone z myślą o spot- kaniach biznesowych, negocjacjach, szkoleniach. Obok strefy pracy, na niemal 1000 m2 mieszczą się także kuchnia, wspólna przestrzeń chilloutowa, print room, a w bliskich planach czytelnia z branżowymi tytułami i wolnym dostępem dla KOMPANów, jak z sympatią mówią o najemcach menedżerowie Centrum.
Widzę w KOMPANY miejsce do pracy, przestrzeń do rozwijania koncepcji, sieć do łapania dobrych kontaktów – wszystko, czego potrzeba, aby freelancerzy mogli skutecznie realizo- wać swoje projekty i wizje – zaznacza Grzegorz Święch.
Krakowskie KOMPANY jest pierwszym przedsięwzięciem coworkingowym w Polsce, które skupia się na istocie nurtu: kooperacji, koegzystencji i interferencji ludzi oraz idei. Otwarcie Centrum przy Berka Joselewicza jest również pierwszą inicjatywą w ramach KOMPANY Europe – nowej sieci przestrzeni coworkingowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Budynek Spółdzielni Pracy SPÓLNOTA dostał drugie życie. Poprzemysłowy obiekt został zaad- aptowany na przestrzeń coworkingową KOMPANY, a obszerne wnętrza (blisko 1000 m2) dały architektom szerokie możliwości: Nowa funkcja osadzona w istniejących murach rodzi zaskaku- jące kontrasty, które z chęcią eksponujemy – mówi Katarzyna Kuchejda, architektka, założyciel- ka biura KKAT-wnętrza odpowiedzialnego za aranżację KOMPANY. Zderzenie kontekstu miej- sca ze świeżymi pomysłami przyciąga uwagę – dodaje architektka, Magdalena Daszkiewicz.
Adaptacja i aranżacja budynku przy ul. Berka Joselewicza 21 na krakowskim Kazimierzu na centrum coworkingowe jest przykładem przemian rewitalizacyjnych w tej dzielnicy. Twór- cy KOMPANY podkreślają znaczenie i charakter tego procesu: Jednym z naszych celów jest odkrywanie potencjału starych budynków, i wiązanie tych miejsc z odpowiedzialnymi społecznie, ekologicznymi i nowoczesnymi trendami biznesowymi – zaznacza Grzegorz Święch, współzałożyciel KOMPANY. Chcemy aby komfortowe i nowoczesne wnętrze z fa- scynującą przeszłością wypełniło się interesującymi ludźmi, dobrymi pomysłami i przyjazną energią – dodaje Święch.

 

Moim skromnym zdaniem, FotoBzik idealnie wpasowuje się w klimat tych przestrzeni 🙂

Mam nadzieję, że polubicie KOMPANY!

Polubcie ich także na facebooku https://www.facebook.com/KOMPANYeurope?ref=ts

Iza Zdziebko