Kochani w zeszłym roku FotoBzik włączył się aktywnie w akcję pomocy choremu Kubie Chojneckiemu. To również dzięki Wam zebrano wystarczającą ilość środków, aby pomóc Kubie, który wraca do zdrowia!!!

Dziś chcemy Was zachęcić do wsparcia Leosia, syna znakomitych artystów Magdaleny Hueckel (pisałyśmy o jej twórczości tutaj: http://grupabzik.com/im-bzik-about/) oraz Tomasza Śliwińskiego.

KOSMATY VERSUS SZCZECINA

Oto list od rodziców Leo:

Witamy 🙂

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego syna Leo,  poprzez przekazanie 1% podatku.

Leoś urodził się 16 grudnia 2010 roku z rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną – Zespołem Centralnej Hipowentylacji (CCHS), potocznie zwanym Klątwą Ondyny. Choroba między innymi charakteryzuje się ustawaniem czynności oddechowych podczas snu oraz upośledzeniem autonomicznego układu nerwowego. Leo, gdy tylko zasypia, musi być podłączany przez rurkę tracheostomijną do respiratora.

Leo wymaga bezustannego nadzoru oraz opieki – zarówno w dzień jak i w nocy, stałej rehabilitacji oraz opieki lekarskiej. Prawdopodobnie, kiedy  będzie starszy, będzie możliwe wszczepienie mu stymulatora przepony, dzięki czemu uniezależni się od respiratora. Operację przeprowadzić można m.in. w Szwecji i w  Niemczech. Niestety koszt zabiegu jest bardzo wysoki.

Naszym celem jest zapewnienie Leo jak najlepszego rozwoju. Odpowiednia, staranna opieka specjalistów oraz liczne ćwiczenia pozwolą mu w przyszłości uczęszczać do szkoły oraz prowadzić prawie normalne życie.

W minionym roku Leo nauczył się raczkować oraz chodzić. Obecnie wkładamy wiele wysiłku, aby pomimo tracheotomii, zaczął mówić.

Dane Fundacji

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Stawnica 33, 77-400 Złotów
www.fundacja-sloneczko.pl

Dane do przekazania 1% podatku
Numer KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: „Leo Hueckel-Śliwiński 36/H”

Więcej informacji:
Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński
Można również wziąć udział w sobotniej aukcji dzieł sztuki, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Leosia.
Wielu doskonałych artystów przekazało swoje prace na licytacje. Biorąc udział w licytacji można zarówno pomóc jak i stać się posiadaczem unikalnej pracy.
FotoBzik prowadzi również rozmowy z Magdą Hueckel odnośnie odwiedzenia naszej grupy w ramach spotkań !ART COME OUT!
Przy odrobinie szczęścia uda się zrealizować ten projekt 🙂
OGROMNIE ZACHĘCAMY DO POMOCY LEO!
Iza Zdziebko i Iwona Kubica