Zbliża się czas 6 edycji Foto Art Festivali, który odbywa się co 2 lata w Bielsku Białej. FotoBzik będzie obecny na festiwalu z przynajmniej dwóch powodów. Nie może na nim zabraknąć miłośników fotografii oraz będziemy mieć swoje stoisko w Galerii BWA 🙂 Dzięki uprzejmości dyrekcji Festiwalu będziemy promować w weekend otwarcia nasz projekt zbierania środków na spotkania z mistrzami fotografii !ART COME OUT! Będziemy także sprzedawać cegiełki na rzecz tego projektu, a w zamian ofiarować Wam torby, przypinki, katalogi i inne przepiękne rzeczy.

https://polakpotrafi.pl/projekt/art-come-out

Bielsko-Biała, 16 – 30 października 2015

Biennale fotografii światowej.

FotoArt Festiva

Wymiana myśli i obrazu w formie fotografii.

Światowej rangi fotograficy w Polsce oraz polscy fotograficy na międzynarodowym forum.

Łączy nas tolerancja oraz życzliwość do świata i ludzi.

Slow Life – kameralnie, spokojnie, ale w międzynarodowym towarzystwie wybitnych osobowości świata fotografii.

Dołącz do nas …

Festiwal o ludziach i dla ludzi!

FotoArtFestival to ogromne i ważne wydarzenie na arenie nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej. W jednym miejscu i czasie spotykają się najwybitniejsi fotograficy z wielu regionów świata (Europa, Azja, Ameryka).

W kameralnej atmosferze Bielska-Białej, pięknego historycznego miasta, podziwiać będziemy duże indywidualne wystawy artystów o światowej renomie – niekwestionowanych mistrzów fotografii.

Prace wyeksponowane zostaną w kilku najważniejszych galeriach, w centrum Bielska-Białej. Co ważne, wszystkie wystawy pokazywane będą w Polsce po raz pierwszy, a ich odbiorcą jest wielotysięczna widownia z Polski i zagranicy.

Największą atrakcją FotoArtFestivalu jest tzw. Maraton Autorski – czyli bezpośrednie spotkania ze sławnymi artystami.

Każdy z zaproszonych autorów zapisał się już swą twórczością na kartach historii fotografii światowej, a spotkania z nimi są nieocenionym doświadczeniem i inspirującym przeżyciem.

FotoArtFestivalowi nie przyświeca żaden temat wiodący. Organizatorzy pragną po prostu pokazać fotografię z najwyższej półki.

Różnorodność stylistyczna i tematyczna festiwalu powoduje, że każdy znajduje w nim coś dla siebie.

Zaprezentowany zatem będzie portret, dokument, fotoreportaż, pejzaż, tzw. fotografia autorska oraz komputerowe przetworzenia. Eksponowane prace to wszystko oryginały, wykonywane często metodą analogową. Nie zabraknie również współczesnych rozwiązań twórczych.

To także niezwykłe możliwości dla tych, którzy często są na początku swojej przygody z fotografią. Właśnie z myślą o nich stworzyliśmy możliwość konsultacji z wybitnymi twórcami i konkurs FotoOpen, którego laureat będzie miał okazję pokazania swoich prac indywidualnie.

Festiwalowi towarzyszą atrakcyjne warsztaty, prowadzone przez znakomite postaci fotografii.

 Przyjazd do Bielska-Białej jest z pewnością doskonałą okazją do oderwania się od codzienności, zatrzymania na chwilę w malowniczym, otoczonym Beskidami mieście i poszukania fotograficznych inspiracji. Zrodziło się tu wiele serdecznych przyjaźni, zostało nawiązanych mnóstwo bezcennych kontaktów … Po prostu warto tu być.

Organizatorzy: Fundacja Centrum Fotografii oraz Gmina Bielsko-Biała.

 

DO ZOBACZENIA W BIELSKU!

https://www.facebook.com/FotoArtFestival?fref=ts