Już jutro 8-go maja o 18:00 odbędzie się otwarcie zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia fotograficznego FotoBzik w Galerii 5 w Centrum Kultury w Katowicach.

Wernisaż: 8 maja 2015 godz. 18:00
Miejsce: Galeria 5, Centrum Kultury Katowice
pl. Sejmu Śląskiego 2
Wystawę można oglądać do 27 maja 2015.

Skład autorski:

Edyta DUFAJ
Edyta JABŁOŃSKA
Gabriela KASZYCKA
Karolina MOSKAŁA
Sylwia DOLI DOLISZNA
Kasia RUCIŃSKA
Iza ZDZIEBKO
Monika KRZYSZKOWSKA


… gęsto zadrzewione okolice.
– Tu! – zawołał Lesio z entuzjazmem. – Popatrz, kompletne bezludzie! Wymarzone miejsce!
– Stuknij się w ciemię – odparł trzeźwo Karolek. – Nie…

Słownik Języka Polskiego PWN

bezludzie fotobzik Katowice

Edyta DUFAJ – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wybrane osiągnięcia: Fulbright Graduate Student Awards Nominee 2014, DEBUTS – 36 najbardziej utalentowanych polskich fotografów 2014, Finalistka Adobe Design Achievement Awards w Nowy Yorku 2013,Grand Prix Międzynarodowego Biennale Fotografii Pejzażu 2012. Prace prezentowała m.in. w Nowym Yorku, Lille, Monachium, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu.

Edyta JABŁOŃSKA – W 2013 roku ukończyła Akademię Fotografii w Krakowie, gdzie dyplom obroniła z wyróżnieniem. Jej praca dyplomowa ,,Balancing” była opublikowana na łamach POSI+TIVE MAGAZINE w Berlinie. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych.

Gabriela KASZYCKA – Akademii Fotografii w Krakowie. Swoje prace fotograficzne prezentowała w krakowskiej Pauzie, Galerii Dedo, na festiwalu TIFF we Wrocławiu, Miesiącu Fotografii w Bratysławie, w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii w ramach „Nuit de la Photo” oraz podczas targów Paris Photo 2013. Publikowała w Foto, FilmPro, Incandescent, Lens Culture, Culture.pl, Feature Shoot.

Karolina MOSKAŁA – Ukończyła szkołę fotografii artystycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Wtedy też zaczęła intensywną „akademię” samokształcenia w dziedzinie fotografii i szeroko pojętej obserwacji świata. Zainteresowanie fotografią dokumentalną, reportażową i portretową towarzyszy jej od lat, choć lubi eksperymentować i chętnie poszerza swój fotograficzny horyzont.

Sylwia DOLI DOLISZNA – Ilustrator, projektant graficzny. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Reklamy, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych między innymi w Galerii Działań w Warszawie, Galerii Współczesnej Sztuki w Kielcach, Ośrodku Propagandy Sztuki w Parku im. H. Sienkiewicza w Łodzi, w Galerii BWA Wałbrzychu, Pierwszej Ogólnopolskiej Zbiorowej Wystawie Fotografii Mody w Poznaniu, oraz innych. Jej prace były publikowane w magazynach w Polsce i za granicą Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Kasia RUCIŃSKA – Absolwentka wydziału fotografii w PWSFTviT w Łodzi. W 2014 roku wykonała dyplom pod kierunkiem prof. Grzegorza Przyborka. Fotografuje modę, koncentrując się na portrecie. Od pewnego czasu w jej pracach widoczne jest zainteresowanie fotografią land art, którą również łączy z człowiekiem. Jej prace można było oglądać dwukrotnie na wystawie: Young Fashion Photographers podczas Fashion Week Polska, FotopolisEXPO na Warszawskich Dniach Fotografii, autorskiej pt. Look at me w Bank Studio, Małe-Wielkie Światy w Centralnym Basenie Artystycznym.

Iza ZDZIEBKO – absolwentka fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Interesuje się fotografią dokumentalną ze szczególnym uwzględnieniem współczesnego dokumentu osobistego. Założycielka Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik w Krakowie. Współpracuje z Uniwersytetem Pedagogicznym, Politechniką Krakowską oraz Krakowską Szkołą Filmową, jako wykładowca fotografii. Koordynowała pracę krakowskiej ZPAF Gallery. Prezentowała zdjęcia na licznych wystawach m.in. w ramach Fotofestiwalu w Łodzi, Festiwalu Fotografii Artystycznej w Warszawie, w BWA w Tarnowie, czy Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi.

Monika KRZYSZKOWSKA z wykształcenia romanistka, absolwentka paryskiej Sorbony. Obecnie studentka III roku Zaocznego Studium Fotografii przy Związku Polskich Artystów Fotografików. Interesuje ją reportaż, dokument oraz tak zwana fotografia uliczna. Finalistka konkursu „Debiuty 2015” oraz „Polish Street Photography – 2015”. Laureatka Leica Street Photo – 2014. Wyróżniona w konkursie ISPA (International Street Photography Awards) 2014 – w kategorii zdjęć czarno-białych.