Już 19 kwietnia 2013r. o godz. 18:00 w Artefakt Cafe ul. Dajwór 3 w Krakowie FotoBzik znowu wkroczy do akcji 🙂

Tym razem spotkanie !ART COME OUT! nie będzie poświęcone twórczości fotograficznej żadnego konkretnego artysty.

Będzie ono dotyczyć magazynu, a konkretniej KWARTALINKA FOTOGRAFIA, oraz wydawnictwa Kropka.

KF_izo

Nie obejdzie się jednak bez obecności znakomitych fotografów, przedstawicieli KF.

Będziemy bowiem gościć…

Katarzynę Majak

Artystka wizualna, autorka tekstów o fotografii. Obroniła doktorat na temat stroju jako elementu kreującego tożsamość w wybranych projektach fotografii współczesnej na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UA w Poznaniu. Stale współpracuje z Kwartalnikiem Fotografia, 1000Words Photography Magazine. Jej teksty ukazały się m.in. w: Formacie, Punkcie, czeskiej Fotografii, Pozytywie, książce ‘LAB EAST- a book on 30 Eastern European photographers’. Associate Editor for Photography dla VASA Journal on Images and Culture. Kuratorka i koordynatorka wystaw. Stypendystka Anderson Ranch Arts Center Aspen, Kolorado, USA oraz MKiDN.

Obecnie możemy oglądać wystawę Katarzyny Majak w Bunkrze Sztuki.

Maria a Healer and a Visionary

Aleksandrę Śliwczyńską – Kupidurę

Aleksandra Śliwczyńska-Kupidura – fotografujący sekretarz „Kwartalnika FOTOGRAFIA”. Związana z Wydawnictwem KROPKA.

FOTOGRAFIA_230x275_CMYK

 

A o czym będzie mowa na spotkaniu?

„Kwartalnik FOTOGRAFIA” ukazuje się od maja 2000 roku, mamy prawie 13 lat! Przyszła, więc pora na zmiany. Chcemy i potrzebujemy się zmieniać, chcemy wyjść naprzeciw naszym Czytelnikom. Zaprosimy Was do współpracy! Na spotkaniu w Krakowie opowiemy przede wszystkim o swoich planach na najbliższą przyszłość. Opowiemy jak chcemy się zmieniać. Także pokażemy jak TO się wszystko robi. Ale będziemy mieć też na względzie naszą historię i opowiemy o tym jak zaczęła się nasza przygoda wydawnicza, jak zmieniał się KF. Przywieziemy także archiwalne numery na sprzedaż w promocyjnej cenie.

OGÓLNE INFO O KF:

  • istniejemy już ponad 10 lat (1. numer w maju 2000 premiera na Biennale Fotografii w Poznaniu)
  • redaktorzy naczelni:  Zbigniew Tomaszczuk (2000-2004), Ireneusz Zjeżdżałka (2004-2008), Waldemar Śliwczyński (2008-2012)
  • nakład: ponad 2000
  • język: polski oraz angielski
  • ilość stron: ponad 100
  • dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ostatni raz dostaliśmy dotację w 2010 roku)
    • patronujemy imprezom fotograficznym w Polsce i za granicą, wystawom oraz najróżniejszym konkursom dla młodych twórców w kraju (m.in. w tym roku: Fotofestiwal w Łodzi, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Fotograficzna Publikacja Roku, inSpiracje w Szczecinie, Spotkania z fotografią w Muzeum Śląskim w Katowicach, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Transfotografia w Trójmieście; indywidualne wystawy: Magdaleny Hueckel (?Wozownia, Toruń), Tadeusza Rolke (Galeria Le Guern, Warszawa), Basi Sokołowskiej (?Wozownia, Toruń) oraz wystawy zbiorowe:„Sukienka” (CK „Zamek”, Poznań oraz Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Elbląg) oraz „W poszukiwaniu szczęścia”- gdzie także pokazywano fotografię, oraz „Kuźnia” (CSW Znaki Czasu, Toruń), „Nieoczywiste” – wystawa dyplomów z poznańskiej ASP (Słodownia, Poznań), XXXV Konfrontacje Fotograficzne w Gorzowie Wlkp (fundatorzy nagród), konkurs „Dziecko”(CAKWBP, Poznań) (fundatorzy nagród), projekt archiwizowania fotografii oraz spisu kolekcji fotograficznych „FotoRejestr” organizowany przez Fundację Archeologii Fotografii w Warszawie, II Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu
  • dwa razy dostaliśmy wyróżnienie w ogólnokrajowym konkursie na Prasową Okładkę Roku – Grand Front 2008 oraz 2009 (KF nr 26-27 oraz KF nr 28)

Potwierdzajcie swój udział na FB https://www.facebook.com/events/314152932045179/#

Widzimy się niebawem.

FotoBzik pozdrawiam

Iza Zdziebko i Iwona Kubica