To już 6 spotkanie z cyklu !ART COME OUT! organizowane przez grupę FotoBzik. Tym razem w organizacji spotkania biorą również udział mecenasi grupy FotoBzik czyli Akademia Nikona oraz Szeroki Kadr.

Gościem będzie Michał Korta.

27/04/2012 godz. 18:00

Kompany

Berka Joselewicza 21, Kraków.

Fotograf, podróżnik, germanista, maratończyk. Specjalizuje się w portrecie konceptualnym i zdjęciach beauty. Fotografuje malarzy, pisarzy, muzyków, twórców sztuki. Autor zdjęć do książki o polskim designie „Out of the Ordinary” oraz do wielu katalogów o podobnej tematyce. Zajmuje się także fotografią reklamową, modową, prasową oraz projektami niekomercyjnymi. Od 2006 roku realizuje długoterminowy projekt dotyczący byłych republik ZSRR w Azji Centralnej. W instytucjach kultury prowadzi wykłady o kierunkach współczesnej fotografii.

Wykładowca Akademii Nikona. Publikuje w „2+3D”, „Zwierciadle”, „Newsweeku”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Polskim”, „Elle”, „Architectural Digest Italy”, „Sukcesie”, „Machinie”, „Fashion Magazine”, i innych. Współpracuje z wydawnictwami: Znak, Karakter, Czarne, De Geus Publishing House. Fotografował m.in. dla Sony Music Polska, Biodermy, Dr. Irena Eris, Polfarmy, Invicty, Segafredo.

Strona internetowa autora: www.kortastudio.com

Michał Korta jest zdobywcą 1 miejsca w konkursie

Obrazek Akademia Nikona

w kategorii Portret fotoreportaż.
http://www.bzwbkpressfoto.pl/laureaci,22.html

Michał Korta o sobie:

Nie potrzebuję się definiować. Jestem fotografem. Robię portrety. To bardzo szerokie określenie i niech tak zostanie. Fotografuję ludzi. Nawet jak ich nie ma zdjęciach, to są to przede wszystkim portrety ludzi. Lubię jak zdjęcia są narracyjne. Czasem mogą być jak krótkie zdania. Działać szybko. A czasem rozwleczone jak opisy koligacji rodzinnych u Tomasza Manna. Robię zdjęcia reklamowe, ilustracje do wywiadów, zdjęcia beauty, reportaże i własne projekty niekomercyjne. Trochę chyba mieszam te gatunki. Dobra fotografia, to fotografia koncepcyjna, która w dobrym stosunku łączy treść i formę.

Potwierdzajcie swój udział w spotkaniu klikając poniższy link:

https://www.facebook.com/events/200325393413113/

Do zobaczenia

Iza Zdziebko