Już 29 maja o godzinie 19:00 w KOMPANY przy ul. Berka Joselewicza 21 w Krakowie, odbędzie się długo wyczekiwane przez FotoBzików spotkanie autorskie z wyjątkową Anitą Andrzejewską.
To kolejne spotkanie cyklu !ART COME OUT! współorganizowane przez grupę FotoBzik oraz Akademię Nikona i Szeroki Kadr.

Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrą fotografią.


Anita Andrzejewska – Artystka, fotografka i graficzka.
Urodzona w 1970 roku w Toruniu. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1994 obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha oraz aneks w pracowni fotografii prof. Zbigniewa Łagockiego.
Od 1997 roku należy do grona Związku Polskich Artystów Fotografików. Członkini stowarzyszenia twórczego „Grupa 13”.
Tworzy czarno-białą fotografię artystyczną. Jej zdjęcia są niezwykłymi obrazami otaczającej nas rzeczywistości. Tak pisze o nich Adam Sobota w katalogu wystawy “Miejsca”:“[…] W wypadku takich prac obraz świata uzyskuje rangę rzeczywistości autonomicznej, nawet jeśli jest to bezpośrednie odwzorowanie fizycznej przestrzeni. […] Autorka posługuje się fotografią czarno-białą, w której modyfikuje skalę tonów tak, że na obrazach dominują ciemne szarości, zawierające jednak wiele odcieni i rozpoznawalnych szczegółów. Z kolei najjaśniejsze partie obrazów często zostają tam wyraźnie wyodrębnione i kontrastują z ciemnoszarym tłem. Taki kontrast stwarza wysublimowane formalne napięcia i dynamizuje przedstawienia, co jest o tyle istotne, że są one skadrowane z wyraźnym podkreśleniem symetrii. […] ”
Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jej prace obejrzeć można było m.in. w: Berlinie, Frankfurcie, Bremen, Bratysławie, Atenach, Niort, Lille, Budapeszcie, Teheranie, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Cieszynie.
Zajmuje się także projektowaniem książek oraz realizacją projektów ilustracyjnych dla dzieci.
Za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana. Do głównych jej osiągnięć należą: 2006 – I nagroda w konkursie Rzecznika Praw Dziecka “Świat przyjazny dziecku”; 2005 – I nagroda w konkursie PS IBBY “Książka Roku 2005”; 2004 – wyróżnienie w konkursie “Najpiękniejsze Książki Roku”, Warszawa; 2003 – wyróżnienie honorowe w konkursie na projekt fotograficzny, Santa Fe Center for Visual Arts, USA; 2002 – stypendium Ministra Kultury w dziedzinie fotografii; 2001- I nagroda w konkursie ilustracji dziecięcej Pro-Bolonia, Warszawa; 1997 – nagroda regulaminowa Trzecie Triennale Grafiki Polskiej, Katowice; 1996 – druga nagroda w konkursie Grafika Roku, Kraków; 1995 – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Artystycznej Fotoforum’95 .
Strona autorska: www.anitaandrzejewska.netlin.pl

Warto potwierdzić swój udział w spotkaniu klikając w poniższy link:

https://www.facebook.com/events/288607314564510/

Koordynatorkami spotkania są:

Iza Zdziebko i Iwona Kubica