!ART COME OUT! – spotkanie z ADAMEM PAŃCZUKIEM

Stowarzyszenie fotograficzne FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki pragną serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu !ART COME OUT!

Tym razem gościć będziemy znakomitego fotografa, Adama Pańczuka. Urodzony w 1978 r., absolwent Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Na codzień członek kolektywu Sputnik Photos. Jego specjalnością jest fotografia dokumentalna, prowadzi pracownię fotoreportażu w Akademii Fotografii. Na swoim koncie ma liczne nagrody w konkursach fotograficznych m.in. Magnum Expression Award, Lens Culture International Exposure Awards, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Fotofestiwal w Łodzi, National Geographic, Newsreportaż. Został także wyróżniony w 2011 roku przez brytyjski magazyn British Journal of Photography jako jeden z najbardziej obiecujących fotografów na świecie.

karczebyfot. Adam Pańczuk

Spotkanie odbędzie się 8 września 2013 r. o godzinie 18:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków.

Wszystkim radziłbym, żeby oglądali dużo zdjęć, myśleli o nich. Zastanawiali się dlaczego ktoś w taki sposób opowiedział konkretną historię, a nie inny. Jak ja opowiedziałbym tą historię, ten temat. Żeby spróbował się znaleźć zamiast fotografa z tym samym miejscu. Czy by zrobił to tak samo, czy inaczej. Patrzył jak są składane historie. Pojedyncze zdjęcie to jest pojedyncze zdjęcie, ale liczy się też szersza wypowiedź, to żeby opowiedzieć historię przez cykl, wtedy to pokazuje, że mamy coś do powiedzenia, a nie tylko jednym kadrem myślimy.”

isnotfot. Adam Pańczuk

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu najnowszego wydawnictwa Adama Pańczuka – „Karczeby”

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/711911948826103/

Strona organizatora: www.fotobzik.pl
Strona autorska: www.adampanczuk.pl