Już 20-go czerwca o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie cyklu spotkań z fotografami !ART COME OUT! Tym razem w przyjaznych progach Małopolskiego Ogrodu Sztuki, gościem Państwa oraz Stowarzyszenia FotoBzik będzie Paweł Żak.

projekt: Sylwia Doli Doliszna / Dolidesign

Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Wyższym Studium Fotografii ZPAF. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995.

fot. Paweł Żak / dzięki uprzejmości artysty

Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest- Vevey, Szwajcaria 1998.
W jego twórczości można wyróżnić dwa nurty: fotografii inscenizowanej o charakterze symbolicznym i minimalistycznej kompozycyjnie fotografii będącej studiami z natury najczęściej roślin, owoców, czasem pejzażu . Wiele jego prac powstaje przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki.
Najbardziej znane serie jego prac to „Opowieści” i „Bez tytułu” – fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważnym w twórczości artysty był cykl „Bliski znajomy” – cykl zdjęć autoportretowych.

fot. Paweł Żak / dzięki uprzejmości artysty

W 2017 wydał album pod tytułem „i inne martwe natury” będący podsumowaniem cyklu nad którym pracował od 2008 roku.
Prace z tego cyklu będą punktem wyjścia do rozmowy z artystą którą poprowadzi Małgorzata Lebda.

fot. Paweł Żak / dzięki uprzejmości artysty

www.pawelzak.com

Strona wydarzenia na Facebooku

Organizatorzy: FotoBzik oraz Małopolski Ogród Sztuki

Zapraszamy serdecznie 🙂